Zaměstnancům Škodovky vzrostou platy o 12%. K tomu je ještě čeká bonus 60 tis. Kč

Zaměstnancům Škodovky vzrostou platy o 12%. K tomu je ještě čeká bonus 60 tis. Kč Zdroj: https://pixabay.com

Lidé ve Škoda Auto si velice pěkně polepší. Tarifní mzdy zaměstnanců se zvýší od dubna o 12 procent a v květnu je ještě čeká příjemný jednorázový bonus čítající částku 60 tis. Kč, což je téměř dvojnásobek oproti minulému roku.

Přitom ještě v roce průměrná mzda tarifního zaměstnance Škody byla 45 385 Kč, s tímto zvýšením by pak mohla převyšovat částku 50 tis. Kč. Vyjednávání probíhalo od ledna do zhruba poloviny dubna s tím, že výbory odborových organizací schválily kolektivní smlouvu předběžně. Pak se jen vyčkávalo na potvrzení podnikové rady Škoda Auto, která vše před pár dny finálně stvrdila.

Předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier pak dodává: "Novou kolektivní smlouvou završujeme dlouho a intenzivně vedené vyjednávání se sociálním partnerem KOVO. Mimořádně vysoký výsledek odráží konkurenční situaci v prostředí státu, stejně jako celkovou makroekonomickou situaci v České republice. Je to dohoda uzavřená ve smyslu vyrovnání všech zájmů a s přihlédnutím k sociální a ekonomické konvergenci, zejména v souvislosti s evropskou osmadvacítkou a v porovnání s výrazným zvýšením mezd v sousedních zemích a v samotné České republice."

Zdroj: info.cz Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 13. 4. 2018 22:52 Nahlásit obsah
Loading...