Bylinková spirála: Originální záhonek pro bylinky, který se stane ozdobou vaší zahrady

Bylinková spirála: Originální záhonek pro bylinky, který se stane ozdobou vaší zahrady Zdroj: Lovethispic.com

Na jaře nastává ten správný čas, abyste si na své zahradě založili bylinkovou spirálu. Tento vyvýšený záhonek zatočený do spirály je ideální nejen pro pěstování bylinek, ale i dalších vašich oblíbených rostlin. Na bylinkovou spirálu rozhodně nepotřebujete volat zahradnickou firmu, tento originální prvek zvládnete ve své zahradě postavit i vy sami.

Suchomilné i vlhkomilné bylinky na jednom místě

Každá z bylinek, které máte na zahradě, má jiné nároky na pěstování. Zatímco suchomilné bylinky mají rády sluníčko a minimum zálivky, vlhkomilné zbožňují stín a vodu. Pokud budete tyto bylinky pěstovat vedle sebe na jedné ploše, stěží jim zajistíte podmínky, které jim nejvíce vyhovují. A to zvlášť pokud máte velmi malou zahradu, kde není místa nazbyt.

Zdroj: Pinterest.com Právě proto není od věci, když svým bylinkám založíte speciální vyvýšený záhonek zatočený do spirály a zakončený menším jezírkem. Pokuste se navíc bylinkovou spirálu orientovat na správné světové strany, díky čemuž optimalizujete sluneční svit, spirálu také doplňte zeminou s různou propustností. Vytvoříte tím ideální mikroklima jak pro suchomilné, tak vlhkomilné bylinky.

strana 1 / 4
Autor:
Publikováno: 24. 4. 2019 12:38 Nahlásit obsah