Kategorie Zdraví a krása

Článek
Zajímavá zjištění o lidské krvi: Chcete vědět, jak dlouho by vás vysávali komáři nebo s jakým množstvím krve byste přežili?
Zajímavá zjištění o lidské krvi: Chcete vědět, jak dlouho by vás vysávali komáři nebo s jakým množstvím krve byste přežili? Bez krve bychom tu už nebyli. Tato neprůhledná červená tekutina protéká celým naším tělem a plní řadu velmi důležitých funkcí. Určitě sami víte, jakou úlohu v krvi zastávají červené krvinky, bílé krvinky, krevní destičky a plazma. O lidské krvi vám proto přinášíme další zajímá zjištění, z nichž některá pro vás budou opravdu překvapivá.
Článek
Tato žena trpí makromastií, v důsledku které jí neustále rostou prsa. „Je to jako prokletí,“ říká
Tato žena trpí makromastií, v důsledku které jí neustále rostou prsa. „Je to jako prokletí,“ říká Po větších prsou touží každá druhá žena. Mnohé z nich však nezůstávají jenom u svých snů a rovnou se svěří do rukou plastického chirurga. To 25letá Fiona Hornbyová z britského Manchesteru má jiný problém. Prsa jí od puberty stále rostou, až nyní dosáhly velikosti 48 J. Jak tato žena říká, není to výhoda, ale spíš prokletí.
Článek
Trápí vás zažloutlé nehty na rukách? Na vině je i nekvalitní manikúra
Trápí vás zažloutlé nehty na rukách? Na vině je i nekvalitní manikúra Zažila to snad každá z nás. Odlakujete si nehty a ejhle, objeví se nevzhledná žlutá barva. Říká se, že žluté nehty bývají důsledkem zdravotního problému. Ovšem nemusí to být ve všech případech pravda. Za nehty se žlutým podtónem může i nekvalitní manikúra, a to zejména lak na nehty. Jak tedy žlutým nehtům předejít a jak se jich případně zbavit?
Článek
Dáváte si pravidelně po skleničce vína? Vaše tělo vám samo poví, zda jste závislí na alkoholu
Dáváte si pravidelně po skleničce vína? Vaše tělo vám samo poví, zda jste závislí na alkoholu Jste zvyklí na to dát si každý večer po skleničce vína? Anebo párkrát do týdne zajdete s kamarády na jedno? Otázkou je, zda je to ještě v normě, nebo zda váš pozitivní vztah k alkoholu nezavání alkoholismem. Pozorně sledujte signály svého těla. Mohou vám napovědět, že už pijete přes míru. V tom případě byste měli se svou závislostí něco udělat.
Článek
Na záchodě sedí většina z nás celou dobu špatně. Tímto způsobem bychom to správně měli dělat
Na záchodě sedí většina z nás celou dobu špatně. Tímto způsobem bychom to správně měli dělat Bezprostředně po probuzení většina z nás s návštěvou toalety příliš neotálí. Ovšem ne každý z nás má to štěstí, že chodí „na velkou“ pravidelně, což se ovšem může na našem zdraví projevit. Ačkoliv jsou na trhu k dostání volně prodejné léky, které tomuto problému napomůžou, lékaři je příliš často nedoporučují.
Článek
Čas sukní a šortek se blíží: Jak ale zamaskovat křečové žíly?
Čas sukní a šortek se blíží: Jak ale zamaskovat křečové žíly? Už za pár týdnů se venkovní teploty přehoupnou přes 20 stupňů Celsia. Opět se tak budeme moci obléct do krátkých sukní, šatů, kraťasů nebo šortek. Jenže ne každá z nás má výstavní nohy, a tak nás trápí celulitida nebo dokonce křečové žíly. Jestli nechcete dávat svému okolí své „křečáky“ na odiv, poradíme vám, jak je jednoduše zamaskovat.
(23) Načíst více