Dáváte si pravidelně po skleničce vína? Vaše tělo vám samo poví, zda jste závislí na alkoholu

Dáváte si pravidelně po skleničce vína? Vaše tělo vám samo poví, zda jste závislí na alkoholu Zdroj: Shutterstock.com

Jste zvyklí na to dát si každý večer po skleničce vína? Anebo párkrát do týdne zajdete s kamarády na jedno? Otázkou je, zda je to ještě v normě, nebo zda váš pozitivní vztah k alkoholu nezavání alkoholismem. Pozorně sledujte signály svého těla. Mohou vám napovědět, že už pijete přes míru. V tom případě byste měli se svou závislostí něco udělat.

Jste závislí na alkoholu? Pozorně sledujte své tělo, poví vám to samo

Jste unavení, neupravení a stále chodíte pozdě do práce? Je normální dát si občas po náročném dnu sklenku vína. Jestli ale začíná mít váš „společenský život“ přednost před vším ostatním a vaše zdraví už na tom není tak dobře, měli byste zpozornět. Je možné, že máte co do činění se závislostí na alkoholu.

Tato závislost znamená, že sami vnitřně cítíte, že bez alkoholu nedokážete fungovat. Právě alkohol se ve vašem životě stává důležitým nebo mnohdy nejdůležitějším faktorem. Pozorně proto sledujte signály svého těla, které vám samo poví, zda pijete přes míru.

Pokud se poznáte v následujícím bodech, už ve vašem případě můžeme mluvit právě o alkoholismu. Berte to jako varování a rozhodně se nebojte obrátit s žádostí o pomoc na rodinu, přátele či odborníky.

Zdroj: Shutterstock.com

strana 1 / 7
Autor:
Publikováno: 24. 4. 2019 14:39 Nahlásit obsah