Policejní tahač jako posila pro dopravní bezpečnost!

Policejní tahač jako posila pro dopravní bezpečnost! Zdroj: http://outdoorfurnituredecor.com

Nejen řidiči osobních aut, ale také řidiči kamionu se často dopouští za volantem věcí, které za něj určitě nepatří. Mezi ně například řadíme telefonování, sledování filmů nebo jeden provinilec si dokonce vařil jídlo za jízdy. Tomu všemu mají pomoct speciální tahače, upravené pro policejní potřebu.

Faktem sice je, že policejní tahače operují na silnicích už řadu let (např. Scania či Mercedes), ty pak dokáží odhalit všelijaké nesrovnalosti, což samozřejmě snižuje riziko nehod, jelikož pokud si kamion v plné rychlosti třeba nevšimne náhlé zácpy při nějaké jeho činnosti, tak si asi všichni dokážeme představit ty katastrofální následky.

Nicméně novinkou jsou dokonce maskované policejní tahače, které nejdou na první pohled tak lehce odhalit. Ty mají na starost automobilky DAF nebo Scania a jsou typické hlavně pro Velkou Británii. To je docela dosti rozdílné, když to porovnáte s našimi silnicemi, kde dominují hlavně civilní vozy jako Superby, Octavie a Passaty.

maskovaný speciální policejní tahač DAF Zdroj: haynoticia.es A zdá se, že to opravdu funguje, mimimálně tedy podle ohlasů zdejší policie.  Podle nich se navíc zpráva o oné policejní hlídce rozkřikne tak dvou hodin, což je právě účelem. To má pak logicky za následek snížení počtu nezodpovědných řidičů, protože si budou dávat větší pozor.

vzorový policejní tahač Scania Zdroj: YouTube.com

Autor:
Publikováno: 9. 12. 2017 12:41 Nahlásit obsah
Loading...