O Velikonocích budou opět posilněny policejní hlídky. Jak dlouho vydrží alkohol v krvi?

O Velikonocích budou opět posilněny policejní hlídky. Jak dlouho vydrží alkohol v krvi? Zdroj: tn.cz

Jako každý rok tu jsou Velikonoce, pro většinu to představuje lihové opojení, pro policejní část společnosti spíše zase větší pracovní nasazení. V těchto dnech se totiž alkohol tradičně více podílí na dopravních nehodách. Policie proto nehodlá otálet a razantně zvýší počet dechových zkoušek.

Počínaje Zeleným čtvrtkem a konče Velikonočním pondělí budou policejní stavy posilněny až na 3 000 osob, které budou dohlížet na naše silnice, zejména tedy na alkohol za volantem.  A není se moc čemu divit, každou jedenáctou nehodu zaviní řidiči pod vlivem alkoholu přes tyto svátky. Vloni bylo zaznamenáno na 1132 dopravních nehod, přičemž zahynulo 6 lidí.

A bude hůř. Lidé si čím dál méně uvědomují možné následky, jak také potvrdil zástupce organizace Besip: "Alkohol se v roce 2017 podílel na 4 procentech všech dopravních nehod, ale ve velikonočním období činil podíl alkoholu na dopravních nehodách dokonce 7 procent."

Lidé navíc vyjíždějí za příbuznými a do toho začíná sezóna motorkářů, čímž celá věc nabírá na obrátkách ještě více. Dále vyjádření policejního prezidenta: "V loňském roce jsme během velikonočních svátků zkontrolovali 52 000 řidičů, z nichž 223 bylo pod vlivem alkoholu nebo drog. U 69 dopravních nehod sehrál roli právě alkohol."

Na tabulce níže se můžete podívat, jak dlouho vám potrvá odbourat alkohol.

Ženské pohlaví to má ještě o něco časově náročnější.

Pokud Vás tento článek také zaujal, nezapomeňte jej SDÍLET se svými přáteli na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 29. 3. 2018 09:54 Nahlásit obsah
Loading...