Kategorie Nehody

Článek
Největší kontroverze umělé inteligence v autech. Zemřete vy, nebo jiní?
Největší kontroverze umělé inteligence v autech. Zemřete vy, nebo jiní? Lidstvo zatím stále nedisponuje plně funkčním automatickým systém řízení, kde za vás umělá inteligence udělá úplně všechno, snad kromě nastartování. K takovému bodu nicméně jednou stejně dojde a pak přijde na řadu otázka, jak vyřešit operace v případě nevyhnutelné srážky.
Článek
O Velikonocích budou opět posilněny policejní hlídky. Jak dlouho vydrží alkohol v krvi?
O Velikonocích budou opět posilněny policejní hlídky. Jak dlouho vydrží alkohol v krvi? Jako každý rok tu jsou Velikonoce, pro většinu to představuje lihové opojení, pro policejní část společnosti spíše zase větší pracovní nasazení. V těchto dnech se totiž alkohol tradičně více podílí na dopravních nehodách. Policie proto nehodlá otálet a razantně zvýší počet dechových zkoušek.
Článek
Telefonování za volantem se nevyplácí. Kromě pokuty hrozí i vysoké riziko dopravní nehody
Telefonování za volantem se nevyplácí. Kromě pokuty hrozí i vysoké riziko dopravní nehody Telefonovat za jízdy je hazard, a přece jen to skoro každý stejně dělá. Nehledě na to, že je to zakázané, s aktivním používáním mobilního zařízení za volantem se totiž rapidně zvyšuje riziko dopravní nehody, a to dokonce i se zařízením handsfree.
Článek
Přesně před 120 lety zemřel první člověk při dopravní nehodě. Co se tehdy stalo?
Přesně před 120 lety zemřel první člověk při dopravní nehodě. Co se tehdy stalo? Vše má svoji temnější stranu. Jinak to není ani v případě automobilové dopravy, v důsledku které zahyne ročně více než milion lidí. Na počátku tolik obětí zdaleka nebylo, ale jak se zvyšovala rychlost a celkový počet aut, tak s tím i raketově rostly nehody, které se stávaly také osudnými na cestě životem. Tušíte ale jak vypadala vůbec první nehoda?
(19) Načíst více