Přesně před 120 lety zemřel první člověk při dopravní nehodě. Co se tehdy stalo?

Přesně před 120 lety zemřel první člověk při dopravní nehodě. Co se tehdy stalo? Zdroj: http://mentalfloss.com

Vše má svoji temnější stranu. Jinak to není ani v případě automobilové dopravy, v důsledku které zahyne ročně více než milion lidí. Na počátku tolik obětí zdaleka nebylo, ale jak se zvyšovala rychlost a celkový počet aut, tak s tím i raketově rostly nehody, které se stávaly také osudnými na cestě životem. Tušíte ale jak vypadala vůbec první nehoda?

První obětí dopravní nehody se stala Bridget Driscollová, čtyřiatřicetiletá obyvatelka Anglie, která 17. srpna 1896 šla se svou šestnáctiletou dcerou a přítelem do Křišťálového paláce na katolickou slavnost. Tato cesta se jí bohužel stala osudnou, čímž smolně získala nikým nechtěný zápis do historie.

Bridget Driscollová (bílé označení) na rodinném snímku Zdroj: carhumor.net

Při přechodu ulice totiž vyjela zpoza rohu tři auta, která se zrovna vracela z marketingových jízd v rámci motoristické výstavy v Crystal Palace. Právě jedno z nich typu Roger-Benz srazilo Bridget, která vzápětí podlehla na smrtelná poranění hlavy. Řidič, jistý dvacetiletý Arthur Edsall, jel přitom rychlostí pouze 6,5 km/h, i to bohužel stačilo k neštěstí. Případ byl nakonec prohlášen jako usmrcení z nedbalosti a řidič tak unikl trestu.

Vyšetřovatel pak prý údajně při analýze nehody prohlásil, ať se nikdy nic už podobného nestane. Bohužel stalo a stává. Počínaje tímto incidentem zahynulo na silnících více než 30 milionů lidí, což odpovídá zhruba počtu padlých ve Velké válce.

ilustrační foto Zdroj: agraveinterest.blogspot.cz Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 6. 3. 2018 17:02 Nahlásit obsah
Loading...