Nejrychlejší SUV světa proti lehkému supersportu aneb Jeep Trackhawk vs McLaren 570S. Jak tohle dopadne?

Nejrychlejší SUV světa proti lehkému supersportu aneb Jeep Trackhawk vs McLaren 570S. Jak tohle dopadne? Zdroj: YouTube.com

SUV vs. supersport na startovní čáře? Tohle rozhodně obvyklé není, spíše je to až vzácná kombinace, která se opravdu nevidí často. Nicméně americká prestižní společnost Hennessey se takového testu nebála a rovnou ho pojala, jak by se asi dalo čekat, ve skutečně velkém stylu. Postavila proti sobě Grand Cherokee Trackhawk a McLaren 570S.

Jeep Grand Cherokee Trackhawk je momentálně nejvýkonnější sériově vyráběné SUV na světě. Má 716 koní a pohon na všechna kola. Ten při svých soubojích porazil například známý Challenger SRT Hellcat.

Zdroj: www.pinsdaddy.com Oproti tomu zde máme McLaren 570S jakožto esence čiré evropské přesnosti a elegance. O jeho výkon se stará 570 koní a disponuje pohonem zadních kol.

Zdroj: www.topspeed.com McLaren má o 146 koní méně, ale zase je dvakrát lehčí než Jeep. Jak dopadne tento souboj? (rozhodující akce začíná ve 0:36) SUV nestačil pohon všech kol, ani výkonnější motor. McLaren je zaslouženě supersportem a odváží si tak pomyslnou zlatou medaili.

Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 22. 2. 2018 12:51 Nahlásit obsah