Upravený Mustang s motorem uprostřed má 850 koní! Vyroben byl jenom jeden a najdete ho i ve videohře

Upravený Mustang s motorem uprostřed má 850 koní! Vyroben byl jenom jeden a najdete ho i ve videohře Zdroj: carancestry.com

Jedná se o projekt inženýra Terryho Lipscomba, který za pomocí společností Eckert’s Rod & Custom a Hardison Metal Shaping vytvořil kombinovaný Ford GT první generace a Mustang Mach 1 z roku 1969 - zvaný Mach 40.

O samotný design se pak postaral konstruktér jménem Mike Miernik. Automobil má na výšku 109 cm, tedy o 3,5 centimetrů méně než onen proslulý model GT. Netradičně ve středu auta se nachází přeplňovaný osmiválec o objemu 5,4 litru.

Výkon činí úctyhodných 850 koní, což je oproti původním 550 koním z Fordu GT značný nárůst. Do vozu lze také tankovat ethanol místo klasického paliva.

Zdroj: periodismodelmotor.com I přes to, že se jedná o vůbec jediný výrobený kus na světě, si automobil vysloužil své místo v nabídce ve známé videohře jménem Gran Turismo Sport, zejména díky lidem ze Sony a Polyphony Digital.

Zdroj: periodismodelmotor.com Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 28. 8. 2018 08:39 Nahlásit obsah
Loading...