Létání a jízda po zemi v jednom? Tohle je první létající sportovní vůz na světě

Létání a jízda po zemi v jednom? Tohle je první létající sportovní vůz na světě Zdroj: publika.md

Společnost Samson Motors přišla s revolučním nápadem, bude vyrábět první létající sportovní vůz na světě, ponese jméno Switchblade. Na trhu má být přitom k dostání již brzy.

O létajících automobilech se mluví už řadu let, teď se konečně zdá, že se konečně tato koncepce někam seriózně pohne. Snad tedy tím správným směrem, to se však časem jistě uvidí.

Tento tříkolový automobil má na zemi dosáhnout maximální rychlosti 160 km/h, ve vzduchu potom 322 km/h. To vše má zajistit čtyřválcový motor o objemu 1,6 litru s výkonem 141 kW. Stroj by měl být schopen uletět vzdálenost zhruba 700 kilometrů na jeden zátah, nádrž pojme až 113 litrů paliva.

Zdroj: timeblogger.ga Kvůli většímu rozpětí křídel však nebude možno vzlétat přímo ze silnice, zapotřebí bude ranvej na běžném letišti. Dále v interiéru máme očekávat vybavení, jako je třeba zpětná kamera při couvání, kompatibilita s MP3, kožená sedadla a mnohé další. Cena začíná na 90 tis. liber, což odpovídá částce cca 2,6 milion Kč.

Zdroj: autorevue.cz Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 27. 8. 2018 11:20 Nahlásit obsah