Dálnice České republiky budou posilněny o další várku nových Superbů. Policie si je tradičně vychvaluje.

Dálnice České republiky budou posilněny o další várku nových Superbů. Policie si je tradičně vychvaluje. Zdroj: Auto.cz

Dopravní sektor policie ČR se rozrostl o další přírůstky. Mladoboleslavská automobilka před pár dny dodala 19 speciálně upravených Superbů, které budou hlídat naše silnice. Celkem si má policie převzít 38 těchto automobilů, přičemž druhá polovina má dorazit ještě v letošním roce.

K vidění byly na jedné z hal patřící mladoboleslavské automobilce hlavně tedy novinářům. Krátce poté se už Superby rozjely do jednotlivých krajů vstříc svému poslání. Od roku 1993 dodala Škoda policii v tuzemsku celkem přes 18 tisíc aut. A zdá se, že tento trend jen tak nepomine a v budoucnu můžeme očekávat další přísun nových aut.
Pod kapotou se nachází zážehový 2 l TSI, o který se stará převodovka DSG. Pohon je na všechny čtyři 18“ kola. Auta má výkon až 206 kW a dokáže zrychlit z klidu na 100 km/h za 5,8 sekundy. Maximální rychlost je 250 km/h.
Zdroj: Auto.cz Nemůže chybět ani všelijaké moderní policejní vybavení, o které se starala jiná soukromá společnost. Na závěr ještě poděkování šéfa prodejní organizace Škody pro ČR při předání policejnímu prezidentovi a řediteli dopravní policie: „Auta ve službách policie vyžadují nejen vynikající jízdní vlastnosti a výkonný motor, ale i robustnost a odolnost vůči opotřebení. Proto nás velmi těší, že policie vložila důvěru do vozů značky Škoda.“
Zdroj: Auto.cz
Autor:
Publikováno: 6. 2. 2018 10:03 Nahlásit obsah
Loading...