Ukázka, jak lze ukrást auto s bezklíčovým systémem za jednu minutu

Neustále dochází k vylepšování našich automobilů. Mnohé z těchto vylepšení nám ulehčují život, ale bohužel některá z nich mohou mít za následek i nepříjemnosti. Například technologie bezklíčového přístupu. O jejím zneužití je následující článek.

Technologie bezklíčového přístupu je věc, která nám perfektně usnadňuje žvot, nemusíme hledat klíče, když máme plné ruce u auta a v podobných situacích, kdy prostě ten klíč nemůžeme najít. Jakmile se přiblížíme na krátkou vzdálenost, pomocí rádiových vln nám auto odemkne a dovolí nám odjet, aniž bychom museli po kapsách hledat.

Bohužel se s touto technologií se objevila možnost pro lupiče aut. Aniž by museli cokoliv poškodit a tím aktivovat alarm, dokáží otevřít ve velmi krítké době vaše auto a pohodlně s ním odjet. Na toto jím stačí dvě rádiová zařízení, jedno, které se umístí blízko předpokládaného místa uložení "klíčů", např. dveře nebo okna domu, a to potom přeposílá signál dále do druhého zařízení, které už jen otevře dveře auta, nastartuje jej a lupič v klidu odjíždí.

Přestože ke krádeži došlo již před třemi měsíci a vše bylo zaznamenáno na kamerový systém, bohužel policie zatím nezajistila ani lupiče, ani auto.

Autor:
Publikováno: 7. 12. 2017 14:42 Nahlásit obsah