Tohle jinde neuvidíte! Tesla Model S jako policejní vůz v Lucembursku

Tohle jinde neuvidíte! Tesla Model S jako policejní vůz v Lucembursku Zdroj: RTL.lu

V ostatních zemích světa by to nejspíše neprošlo. Přece jen cena je hodně vysoká a lidem platícím daně se to nemusí vůbec líbit, jako například v USA. V Lucembursku je situace ovšem zcela jiná, tamní policie se může pochlubit nevídaným služebním vozidlem - tím je Tesla Model S.

Jelikož je Lucembursko nejbohatším státem světa, co se nominálního HDP na jednoho člověka týče, tak si podobné vymoženosti může s přehledem dovolit - třeba policejní elektromobil od Tesly za 100 tis. eur. Hlavním důvodem má být boj proti emisím. V takovém měřítku se však jedná spíše jen o pěkné gesto, takových změn je ovšem potřeba celosvětově provést spoustu s daleko rozsáhlejším dopadem pro kýžený efekt.

Lucemburská vláda dále počítá s tím, že 10 procent všech nových vozidel pojede na čistě elektrický nebo hybridní pohon. Součástí této strategie je také již zmíněná elektrifikace policejních dopravních prostředků.

Zdroj: forums.teslarati.com Výhodou Lucemburska je v tomto případě i jeho malá rozloha s délkou 82 km a šírkou 60 km, což umožňuje policii v Tesle přejet celou oblast bez dobíjení baterie.

Zdroj: cdn.teslarati.com Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 10. 9. 2018 18:43 Nahlásit obsah