Nákup nejlevnejšího Bentley Continental GT v USA.

Pokud kupujeme auto, jehož cena za ojetinu je podezřele nízká, většinou zpozorníme. Tyler Hoover zkusil koupit úplně nejlevnější Bentley, jaké se mu podařilo sehnat v USA. Sehnal jej za desetinu ceny a hned první projetí mu ukázalo, proč se toto auto prodávalo tak levně.

V inzerátu vše vypadalo v pořádku, rok výroby 2004, najeto 72 tisíc kilometrů, bez poškození a hlavně provozuschopný.

No už první projetí ale bylo utrpení. Motor nefungoval tak, jak by měl, nešel otevřít kufr a víčko nádrže, stejně jako klimatizace. Že je problém s motorem opravdu zásadní a oprava by byla velmi náročná, jak technicky tak i finančně, poté potvrdil i mechanik. Naštěstí se podařilo závadu odstranit levnějším a jednodušším způsobem.

Co však bylo na voze nejvíce záhadným byla jeho minulost. Auto po doručení do USA bylo velmi brzy vyvezeno do Finska a jeho pouť pokračovala do Ruska, kam bylo propašováno. V Rusku změnilo několikrát majitele, také bylo mnohokrát zabaveno policií. Podle VIN kodu bylo dohledáno, že naposledy bylo prodáno se 120 tisíci kilometry, a poté když oběhlo celou zeměkouli, tak ve zbídačeném stavu a se stočeným tachometrem, se opět  vrátilo do USA.

Tyler do zakoupeného vozu investoval prozatím jen velmi malou částku vzhledem k investici, ale lze předpokládat, že ještě další peníze budou potřeba až se ukáží další kostlivci skrytí v jeho autě.

Autor:
Publikováno: 3. 12. 2017 15:13 Nahlásit obsah
Témata: Auta Bentley ojetiny Usa