Většina ojetých aut se prodává s těmito impertinentními vadami. Je to až k nevíře

Většina ojetých aut se prodává s těmito impertinentními vadami. Je to až k nevíře Zdroj: https://skrz.cz

Tuzemsko by se dalo považovat za jakousi skládku ojetých aut ze zahraničí. Když se to neprodá v cizině, u nás potom zaručeně ano a zákazníci na to nepěkně doplácí. Alespoň o tom vypovídá nejnovější statistika Asociace obchodu ojetými automobily (AOOA).

Podle průzkumu z roku 2017 v České republice měla více než polovina prodaných ojetých aut nějakou utajenou vadu. Jednalo se zejména o stočený tachometr, defektní motor, podvozek nebo problémy v elektronice. Každé deváté auto pak prodělalo havárii, což prodejce neuvedl.

Tyto vady pak 68% zákazníků pokrýt částkou do 20 000 Kč, zbylých 32% dokonce až do 50 000 Kč. Totiž záruku neposkytují zhruba čtyři pětiny dealerů.

Předseda AOOA pak dodatečně varuje: "Největší hrozbu stále představují auta, která mají původ v zahraničí a do ČR jsou dovážena individuálně. Takové vozy jsou nejčastějšími kandidáty na přetočení tachometru či změnu servisní historie. Kupující pak reálně za takový vůz zaplatí o desítky tisíc korun více, než by odpovídalo jeho skutečnému technickému stavu."

Zdroj: vv.autobazar.eu Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 7. 4. 2018 22:38 Nahlásit obsah
Loading...