Valil v tunelu na D1 neuvěřitelných 253 km/h. Trest ho ale nečeká

Valil v tunelu na D1 neuvěřitelných 253 km/h. Trest ho ale nečeká Zdroj: https://en.wikipedia.org

Dopravní sektor zajišťující bezpečnost na silnicích má nového pomocníka - radary v dálničním tunelu v Klimkovicích u Ostravy. Přesně tyhle radary zachytily auto jedoucí rychlostí 253 km/h, čímž onen řidič vytvořil nový rekord. Postih ho ale nečeká, stejně jako tisíce dalších.

Překročil rychlost o neuvěřitelných 173 km/h, čímž mohl způsobit ohromnou tragédii. Naštěstí se ale nic nestalo. Řidiči nehrozí navíc žádný trest, radary byly totiž v té době pouze v testovacím režimu, takže se údaje neodesílaly policii a zpětně se dohledat nedají.

tunel v Klimkovicích u Ostravy Zdroj: novinky.cz

Statistiky pak vypovídají o širší beztrestnosti dalších tisíců řidičů, které trestu uniknou. "Od počátku ostrého provozu měření bylo v období od 10. května do 28. srpna oznámeno 7866 přestupků. Z tohoto počtu bylo oznámených 6582 vozidel cizích států, a tudíž neznámých provozovatelů. Malou část z celkového počtu představují i vozidla s právem přednosti v jízdě. Doposud bylo tedy vydáno 947 výzev k uhrazení částky,“ vypověděla mluvčí ostravského magistrátu, Andrea Vojkovská.

Celkově pak bylo letos zachyceno cca 340 tis. vozidel překračujících rychlost, do správního řízení se ovšem dostalo jen velmi malé procento z nich.

Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 3. 3. 2018 23:45 Nahlásit obsah