V Česku přibývá stále více požárů aut. Víme proč!

V Česku přibývá stále více požárů aut. Víme proč! Zdroj: https://pardubicky.denik.cz

Tento trend nabírá v poslední době stále větší obrátky, prognóza do budoucnosti navíc bohužel naznačuje, že tomu nebude jinak ani v příští dekádě, ba dokonce hůř. Podle expertů máme totiž založeno na nemalý problém.

Nedávno třeba vyjížděli hasiči do centra Jablonce nad Nisou, kde museli vyprošťovat z hořícího auta namol opitého muže. "Nejdřív padaly jiskry a pak to auto celé blaflo. Bylo to rychlé. Nebylo na krok vidět," komentuje jablonecká strážnice Lucie Jansová. Tohoto opilého muže zachránili na poslední chvíli jen taktak.

Podobných případů je ale o dost více. Jen na Liberecku hasili 23 aut. "Samozřejmě se jezdí více ke starším typům vozidel," popisuje krajská mluvčí hasičů. Podle expertů je to hlavní kámen úrazu. Česká republika má totiž skoro nejstarší vozový park v Evropě s průměrem 15 let, evropský je pak 9,6 roku. Od roku 2011 navíc český vozový park přibral na stáří další rok. A zatím nic nenapovídá náhle změně k lepšímu.

Zdroj: www.blesk.cz Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 4. 4. 2018 22:47 Nahlásit obsah
Loading...