TOP 5 zlozvyků za volantem, na které si dávejte pozor!

TOP 5 zlozvyků za volantem, na které si dávejte pozor! Zdroj: https://www.alamo.co.uk/

I přes to, že máte už něco najeto, nemusí to nutně znamenat, že se třeba nevědomky dopouštíte nějakých chyb. Ty vás často mohou totiž stát život, peníze nebo zpytování svědomí. Proto jsme si pro vás připravili 5 těch nejčastějších chyb, na které byste si měli bezesporu dávat pozor.

Pokud vy sami máte nějaký zlozvyk nebo víte o dalších, tak neváhejte a napište nám do komentářů. Třeba tím pomůže svému okolí, zejména pak začátečníkům. Teď už samotná TOPka níže.

Zdroj: www.shutterstock.com

1. Předjíždění na nebezpečných místech

Klasika. Pospícháte a zrovna se před vámi plazí nějaký šnek nebo kamion, jenže je plná čára a nic moc zorné pole. Tady se musíte prostě vydýchat a celou situaci radši přečkat, přeci vám nestojí těch pár vteřin za hazard se životem. 

2. Nerespektování snížené rychlosti

Pro někoho už možná stereotyp. Pro jiného zas příčina nehody. Nicméně pokud někde vidíte značku omezující rychlost, tak věřte, že je tam z dobrého důvodu. 

3. Nevěnování plné pozornosti řízení

Mnohdy ten nejvíce rozhodující faktor. Soustředěně nastavujete rádio, kontrolujete zprávy na mobilu nebo si zapalujete cigaretu, jenže stačí vteřina nepozornosti a najednou se váš život promění v chaos. Tudíž se snažte býti, co nejvíce obezřetní.

4. Přílišná sebedůvěra

To stihnu. Zaznělo v myslích už mnoha lidí, ale ne úplně všem se to podařilo. Proto je hlavně na křižovatkách, kruhových objezdech atd. si zvolit správné načasování, ve kterém budete mít ještě nějakou tu vteřinu navíc.

5. Nedostatečná opatrnost při řízení neznámého vozu

Každé auto má jiné předpoklady a tím pádem i reaguje jinak. To znamená, že pokud si pořídíte nové auto nebo si půjčíte od známého, tak si exhibici nechte na jindy. Trvá to vždy nějakou dobu, než se s autem pořádně seznámíte a budete vědět, co od něj očekávat.

Autor:
Publikováno: 3. 12. 2017 14:52 Nahlásit obsah
Loading...