TOP 5 nejšílenějších silnic světa!

TOP 5 nejšílenějších silnic světa! Zdroj: https://www.ihs.com/index.html

Silnice najdeme v dnešním světě téměř všude. Většinou jsou to rovné, teda v tom lepším případě, a nekonečně dlouze se táhnoucí plochy, které dokážou opravdu nudit. My jsme si ale pro vás připravili TOP 5 silnic naprosto odlišného charakteru - těch nejzajímavějších a nejšílenějších!

V budoucnu pro vás připravujeme další články tohoto typu, takže pokud se vám tento koncept líbí, tak určitě nezapomeňte podpořit ve formě sdílení. Děkujeme a teď už samotná TOPka níže:

1. Nejdelší silnice

Zdroj: www.7continentslist.com

Jedná se o Highway One (obdoba českého názvu D1), která se rozkládá okolo celého světadílu. Délka dálnice je téměř 14 500 km a spojuje důležitá města při pobřeží. Taky je vhodným kandidátem na nějaký ten exotický trip.

2. Nejstarší silnice

Zdroj: www.ritebook.in

Její stavba započala již v roce 312 před naším letopočtem v Itálii na příkaz Appia Claudia Caeca (římského censora) a nese název Via Appia, také přezdívaná "královna cest." Byla to hlavní římská cesta směřující na jih a dodnes se po některých částech dá jezdit autem. Její důležitosti příspívá i fakt, že se o ní zmiňuje dokonce v Bibli.

3. Nejklikatější silnice

Zdroj: www.autoexpress.co.uk

Je úsekem známé ulice Lombard v San Franciscu, který je dlouhý zhruba 200 metrů s celkovým zakřivením až 1 440°, což odpovídá přesně čtyřem kruhům. Vznikla za účelem snížení strmého stoupání a je zde doporučená rychlost 8 km/h.

4. Nejchladnější silnice

Zdroj: gentlemanadventurer.travellerspoint.com

Nese název M56 (či také „silnice kostí” - přezdívaná podle nepohodlných jedinců tehdejšího režimu držených v gulagu, kterým při stavbě už nestačily síly a tím pádem byli přímo pohřbíváni do samotné silnice) a nachází se kde jinde než na Sibiři.  Nejnižší naměřené teploty byly dokonce až -67,7 °C.

5. Nejstrmější silnice

Zdroj: youtube.com Nachází se ve městě Dunedin na Novém Zélandě na Baldwinově ulici. Ta je dlouhá 350 metrů, ale samotné převýšení má 70 metrů se stoupáním až 35%. Cesta je navíc slepá, takže po náročném výšlapu zase hurá zpátky dolů.

Autor:
Publikováno: 3. 11. 2017 16:55 Nahlásit obsah