Prosté činnosti, které škodí vašemu autu. Děláte je možná nevědomky i vy

Prosté činnosti, které škodí vašemu autu. Děláte je možná nevědomky i vy Zdroj: Liga.ch

Všem je asi jasné, že postupné stárnutí a opotřebení auta je jeho nevyhnutelnou součástí. Pořád je to ale majitel, který rozhoduje, jak takový postup bude rychlý. Čas se ovlivnit nedá, ale přístup ano. A všichni chceme, aby vydrželo co možná nejdéle a v tom nejlepším stavu.

Proto jsme vybrali pět málo známých věcí, na které byste si měli dát pozor. Sice to nejsou věci, které vám okamžitě zdeformují auto, ale za to dlouhodobě by mohly.

Tankování nedůvěryhodného paliva

Pokud je cena až moc nízká a nejedná se o ověřenou společnost, tak radši tankování odložte na jindy. Ředěné nebo nekvalitní palivo vás totiž může stát vstřikovače, za které dáte deset tisíc a možná i víc. 

Špatné zacházení s automatickou převodovkou

Automatická převodovka rozhodně není všemohoucí. I zde si je třeba dávat pozor na pár věcí. Nepřidávat plyn před zařazením, pokud máte neutrál nebo neodstavovat auto na kopci pouze s parkovacím režimem.

Nesentimentální přístup k interiéru

Auto netvoří jenom kapota a exteriér. I o interiér je třeba se řádně starat. Věcem jako odírání rohů, sjíždění sedadla či volantu a okopávání prahů je třeba se vyhnout. V budoucnu by vás tyto "maličkosti" mohly stát nemalé peníze. 

Zdroj: www.slevomat.cz

Přílišné přetížení motoru po nastartování

Ani pokud máte motor relativně rozehřátý, není třeba mu hned dávat zabrat. Můžete mu tím totiž dost uškodit. Zkráceně všechny novodobá auta používají tzv. hydroštely – což je vlastně hydraulické vymezování vůle mezi zdvihátky ventilů a ventily. Po startu se musejí hydroštely natlakovat, jinak budou nefunkční. To pak může způsobit deformaci ventilového rozvodu, nadměrný hluk a jiné.

Špatné brzdění

Pokud budete brzdit dlouho, byť mírně, tak brzdám uškodíte ve finále o dost více než kratším a efektivnějším brzděním.  Je to dáno tím, že při dlouhodobějším brzdění si brzdy nestačí odpočinout, což má za následek snížení jejich životnosti.

Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 2. 2. 2018 14:09 Nahlásit obsah
Loading...