Nejžhavější novinka ze stáje Škoda? Představit se má v plné parádě již tento rok!

Nejžhavější novinka ze stáje Škoda? Představit se má v plné parádě již tento rok! Zdroj: https://www.carmagazine.co.uk

Tento rok se ponese ve stále znamenitějším trendu představovat co nejvíce novinek z oblasti automobilového průmyslu. Tomu se pochopitelně nevyhnula ani Škoda, která v tomto roce plánuje další rozšiřování rodiny SUV v podobě městského crossoveru Vision X.

Nutno říci, že se stále zatím jedná jen o koncept. Vzpomeňme si, jak smolně dopadla již spousta prototypů. Nicméně takový scénář se pro tento malý crossover nechystá. Sériové podoby se máme dočkat už začátkem roku 2019.

Nové SUV se má plně odhalit začátkem března na tradičním ženevském autosalonu, kde si odbude světovou premiéru. Tam se dozvíme všechny potřebné detaily.

Zdroj: www.carmagazine.co.uk

Co už víme?

Bude se jednat o hybrid, který bude šlapat na kombinaci benzínu a elektromotoru, což je v souladu s plánem automobilky pro nadcházející roky, kdy se má objevit až pět vozů čistě na elektrický pohon, jak sama dříve automobilka sdělila. "Každý čtvrtý automobil značky Škoda, dodaný na celém světě, bude plug-in-hybrid nebo elektromobil."

Auto je postavené na modulární platformě MQB, kterou využívají již prodávané modely Volkswagen T-Roc a Seat Arona. Dále si můžeme všimnout typického zeleného laku, FlexGreen jakožto temperamentní nárazník a zcela nové palubní desky.

Zdroj: www.carmagazine.co.uk Na závěr ještě prohlášení od samotného tiskového mluvčí automobilky: „Díky rozšíření úspěšné rodiny kategorie SUV o třetí model chce značka Škoda oslovit a zaujmout novou cílovou skupinu. Rozšíření nabídky se zaměřením na silně rostoucí segment SUV je významným pilířem Strategie Škoda 2025.”

Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 3. 3. 2018 23:51 Nahlásit obsah
Loading...