Levná sportovní auta, která si můžete dovolit. V budoucnu na nich i vyděláte!

Levná sportovní auta, která si můžete dovolit. V budoucnu na nich i vyděláte! Zdroj: YouTube.com

Nechcete za auto utrácet hodně peněz a hledáte zároveň i zábavu za volantem? Tak zpozorněte, jelikož vám přinášíme tip na hodně muziky za málo peněz v podobě výběru pěti sportovních vozů, na kterých ve výsledku můžete i vydělat.

Při rozhodování, jaká auta budou v žebříčku umístěna, jsme brali ohled hlavně na co nejlepší poměr cena/výkon s tím, že do budoucna budete mít nějakou perspektivu pro zisk, pokud ho samozřejmě budete chtít prodat. Současná cena všech aut se pohybuje přibližně do 300 000 korun. 

1. Chevrolet Camaro/Pontiac Firebird čtvrté generace V8

Zdroj: Automania.by Tuhý zvuk osmiválce, kompaktní výfuky, hubaté křivky a pokud možno šestistupňový manuál - to vše nabízí tento model. Pokud ale čekáte na nový model Firebirdu, tak se už nedočkáte, jelikož čtvrtá generace je bohužel i poslední pro tzv. třídu "pony cars."

2. Mazda RX-8

Zdroj: cs.wikipedia.org Zde spíše něco pro náročnější a zodpovědnější řidiče, jelikož tento kousek vyžaduje speciální přístup. Je to zapříčiněné tím, že auto obsahuje wankelový motor se dvěma rotory, ty potřebují neustálou kontrolu oleje, který je spotřebováván na mazání oněch rotorů. Pokud by se zanedbalo doplnění kapalin, tak by mohlo dojít až ke zničení motoru.

3. Toyota MR2 W20

Zdroj: www.carthrottle.com

Motor se nachází poněkud netypicky ve středu auta, ve kterém naleznete silný atmosférický dvoulitr. Pokud ale hledáte ještě něco výkonnějšího, tak můžete sáhnout po japonské verzi, která bude ale logicky už o něco dražší. Každopádně aut tohoto modelu naleznete jen pomálu, takže jako investice jednoznačně vhodná.

4. Mazda MX-5 NA

Zdroj: en.wikipedia.org Pod kapotou naleznete atmosférické čtyřválce o objemech 1,6 a 1,8 litru, které zaručují dostatečný výkon. Nevýhodou je bohužel častá koroze, takže vás buď čeká oprava, nebo příplatek za kvalitně garážovaný kus. 

5. BMW 330Ci E46

Zdroj: YouTube.com

Mnohými je tento vůz považován za vůbec nejlepší BMW, jaké kdy německá automobilka zplodila. Hlavní předností je skvělý šestiválec M54B30 o výkonu 230 koní (170 kW), dále pak disponuje dobrou výbavou. Náš tip na závěr - volte raději manuální převodovku.

Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 6. 12. 2017 13:59 Nahlásit obsah
Loading...