Jak v Česku postupovat v případě odcizení vašeho vozidla?

Jak v Česku postupovat v případě odcizení vašeho vozidla? Zdroj: http://eurodenik.cz

Situace, kterou by nechtěl zažít nikdo z nás. Auto necháte někde odstavené, byť jenom na chvilku, a při návratu se dostaví šok, najednou prostě není. Co v takovém případě udělat?

Hlavní je nepanikařit, prvně se ujistěte, zdali nedošlo k odtažení vozidla z důvodu čištění silnic nebo špatného parkování. To můžete udělat na telefonních číslech určených pro městskou nebo státní policii.

Pokud váš vůz byl skutečně odcizen, tak je třeba ihned uvědomit policii ČR, nejlépe na služebně. Při důkladném popisu pak nezapomeňte na individuální fakta jakožto interiér či případné změny exteriéru (tuning či viditelné škrábance), ty totiž mohou mít při pátrání velký vliv.

Zdroj: Tiscali.cz

Čas navíc hraje velkou roli, takže vůbec netřeba s ohlášením otálet. Velká část ukradených aut je nejdříve odstavena na odlehlých místech města, aby zloději předešli riziku, jelikož některá moderní auta disponují vyhledávacím systémem.

Klidně se nebojte poprosit někoho vámi blízkého, kdo by mohl svým autem nenápadná místa vašeho okolí projet, třeba se "poštěstí". Každopádně kdybyste ho náhodou opravdu našli, tak radši prvně kontaktujte policii ČR a vyčkejte na její příjezd.

Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 20. 3. 2018 15:20 Nahlásit obsah