Co představuje znak mladoboleslavské automobilky? Škoda konečně odkryla karty.

Co představuje znak mladoboleslavské automobilky? Škoda konečně odkryla karty. Zdroj: DesignVid.cz

Znak této automobilky jsme u nás v tuzemsku viděli snad vícekrát než třeba českou vlajku. Mnozí ale netuší, co ono logo vlastně představuje. Asi nejrozšířenější teorií je, že se jedná o okřídlený šíp. To ale pravda není, jak přiznala sama Škoda…

Škodovka ještě před nějakou dobu tvrdila, že se skutečně jedná o okřídlený šíp. Šíp měl symbolizovat rychlost a cílevědomost, křídla pak znamenají volnost a pokrok, otvor uprostřed znamená oko a ukazuje na citlivost a přesnost. Zelená barva odkazovala na jedinečnost, jelikož se u ostatní automobilek téměř nepoužívá. Jenže takové vysvětlení by nedávalo moc smysl vzhledem k době, kdy byl znak poprvé použit, jelikož znaky se nevytvářely za účelem maximální marketingové vybroušenosti.
Asi druhým neoficiálním vysvětlením byla spojitost z roku 1925, kdy se Laurin & Klement spojila se společností zaměřující se na strojírenský průmysl. Znak by tedy znamenal železnou traverzu.
Zdroj: YouTube.com
Finální rozluštěním této záhady je video níže, které vytvořila sama Škoda. Ve skutečnosti byl inspirací loga indián – novodobý účetní obchodního ředitele Tomase Maglice. Ten se s ním seznámil v Americe a později ho také zaměstnal. Logo má jednoduše představovat indiánskou hlavu s čelenkou.
Pokud se navíc podíváte na logo hokejové Plzně sponzorované právě Škodou, tak zjistíte, že jejich znakem je taktéž indián. Náhoda?
Autor:
Publikováno: 2. 2. 2018 13:59 Nahlásit obsah
Loading...