Chystá se pevná pokuta za bezdůvodnou jízdu v levém pruhu!

Chystá se pevná pokuta za bezdůvodnou jízdu v levém pruhu! Zdroj: https://www.jihlavskadrbna.cz/

Sami jste už asi zažili situaci, kdy na dálnici jedete rychlejším tempem v levém pruhu, ale nějakou tu dobu se nemůžete nikam pohnout, jelikož se před vámi vleče auto, které si klidně mohlo brázdit v tom pravém.

Do dnešní doby sice platila sankce, která stanovovala pokutu za nesprávný způsob jízdy do 2 500 Kč, body se prakticky nestrhovaly. Problémem je, že policie tento přestupek ve většině případech jen ignoruje či ho řeší pouze domluvou a navíc ho v poslední porušuje době čím dál tím více lidí.

Zdroj: www.ceskatelevize.cz To se má ale změnit. Ministerstvo dopravy teď pracuje na efektivnější novele bodového systému, která bude trestat chování tohoto charakteru pevnou pokutou čítají kromě finanční částky 1 500 Kč, také 2 trestné body.

Zde ještě přiložena přesná definice zákonu 361/2000 Sb.: „Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění, otáčení nebo odbočování."

Zdroj: drivetribe.com

Autor:
Publikováno: 3. 12. 2017 15:17 Nahlásit obsah
Loading...