Byton: FMC představuje čínskou verzi Tesly. Je tento elektrický crossover konkurentem technologického giganta?

Byton: FMC představuje čínskou verzi Tesly. Je tento elektrický crossover konkurentem technologického giganta? Zdroj: FMC

Čínské megaspolečnosti máme povětšinou spojeny s vykrádáním ideí a kopírováním jiných společností. Americká Tesla byla inspirací pro společnost FMC, která dala život modelu Byton, za který se opravdu stydět nemusí. Bytonu věří natolik, že si troufla na veletrh CES v Las Vegas.

Tesla je stálou inspirací pro mnoha globálních výrobců. Nynější modely Tesly X a S mají čím dál více konkurentů. Přímým konkurentem pro model X je vůz s označením „Byton“, od společnosti FMC (Future Mobility Company). Největším světovým veletrhem pro představení spotřební elektroniky je CES v Las Vegas. Veletrh se každým rokem stává atraktivnějším pro výrobce automobilů, průkopníci z nových společností jako je právě FMC, si takové příležitosti již nenechávají ujít.

Design tohoto modelu není přímou kopií žádného jiného modelu. Design vypadá k světu a pyšní se originalitou. Vzhled vozu se snaží oslovit především prémiové zakazníky,a to například svou multifunkční gigantickou obrazovkou na palubní desce, která má úhlopříčku 49 palců.  Světové milionáře určitě také zaujmou další 2 interaktivní obrazovky, které mají k dispozici zadní cestující. Samozřejmě nesmí v autě chybět ovládání gesty a hlasové ovládání a místo zpětných zrcátek Byton přináší kamery. FMC věří v kompletní personalizaci uživatelem, zda-li to bude praktické, ukáže čas.

Zdroj: FMC Od těchto moderních technologií nás ale nedělí přiliš času, Byton by měl být na spotřebním trhu již příští rok, a neměl by se moc lišit od konceptu. Byton sice vypadá velice futuristicky ale s realitou ho spoutává jeho elektromotor s výkonem 200 kW a točivým momentem 400 Nm, ale to pouze v základní variantě. Na trh má být uvedena i výkonnější varianta se zvýšením na 350 kW a 710 Nm. Dojezd na jedno nabití by měl činit 400 kilometrů, ten bude však ještě zlepšen u dražší varianty, a to na 520 kilometrů. FMC se bude především zajímat o prodej v Číně a USA, avšak zvláštní důraz bude kladen na Kalifornii, která se výrazně naklání k ekologickému pohonu.

Zdroj: FMC Zdroj: FMC

Autor:
Publikováno: 5. 2. 2018 14:32 Nahlásit obsah