AMC Javelin AMX je po proměně doslova definicí stylu a síly zároveň!

AMC Javelin AMX je po proměně doslova definicí stylu a síly zároveň! Zdroj: https://offroadpassport.com

Přestavby aut jsou v dnešním světě poměrně běžnou záležitostí, vy sami jste jich už určitě museli vidět celou řadu. Pak taky musíte vědět, že ne vždy taková záležitost dopadne dobře. V tomhle případě se nemusíte ale vůbec obávat, jelikož bratři z rodinného podniku Ringbrothers vzali svou práci velice zodpovědně, načež dali vzniku tomuto skvostu!

AMC Javelin AMX, produkt společnosti American Motors Company, byl vyráběn v letech 1968 až 1974. V této době byl také kunkurencí pro tzv. pony cars - tedy označení třídy kompaktních výkonných sedanů s dlouhou přední kapotou a krátkou zádí, což byla auta jako například: Dodge Challenger, Ford Mustang, Pontiac Firebird či Chevrolet Camaro.

původní verze Zdroj: www.remarkablecars.com Na obrázku výše můžete vidět, jak takové auto vypadalo v původním stavu, tedy do doby než si ho vzali do parády bratři Jim a Mike Ringové. Ti jsou také majitelé podniku Ringbrothers, jež sídlí ve Spring Green ve Wisconsinu. Do rukou se jim dostal konkrétně model z roku 1972, který za podpory firmy Prestone - výrobce nemrznoucích kapalin, mohli přestavit na tuto nekompromisní mašinu. Auto se samozřejmě dočkalo od exteriéru po interiér mnoha změn, ale proč zrovna ten žlutý lak? Ne že by tomu neslušel, ale tady se zase přičinila firma Prestone, která má jako svou firemní barvu onu žlutou.

výsledná verze po proměně Zdroj: www.log.com.tr Pod kapotou se pak nachází vidlicový osmiválec Hellcat o objemu 6,2 litru. Ten synchronizuje 4,5litrový kompresor Whipple, výfuky Flowmaster a elektronika Holley Dominator. To má za následek nejvyšší výkon až 772 kW (1050 k). Auto dostalo finální pojmenování Defiant.

Autor:
Publikováno: 26. 11. 2017 19:55 Nahlásit obsah