Ze zahraničí k nám míří velmi tvrdý trest za překročení rychlosti. Je ale bezpečný?

Ze zahraničí k nám míří velmi tvrdý trest za překročení rychlosti. Je ale bezpečný? Zdroj: http://karapaia.com

Obec Branišovice si neustále stěžuje na hluk. Proto je na jejich silnici připravován retardér, který dokonce bude poškozovat auta, která překročí rychlostní limit.

Každý z nás by určitě mohl vymyslet několik způsobů, jak se trestá nebo omezuje rychlost na českých silnicích. Nejznámějším způsobem v ČR jsou radary, které naleznete takřka všude. Ze Švédska a také ze Švýcarska se k nám nedávno dostal dosti zajímavý a nový způsob, jak zamezit překročení rychlostního limitu. Nedaleko Brna bude tato nová struktura brzy zavedena, a to v obci Branišovice. Tamní obyvatelé si často stěžují na auta, která projíždejí jejich obcí třeba i 100 kilometrovou rychlostí. Zhruba 89 procent aut, které projíždejí obcí, překračují povolenou rychlost, říka starosta Branišovic. Proto vedení obce rozhodlo, že se u nich na silnici začne stavět onen zahraniční retardér. Tento výchovný retardér ale není úplně to, na co jsme zvyklí. Jde o velmi surovou variantu, pokud šofér nepřibrzdí, dojde totiž k poškození jeho vozidla!

Zdroj: blog.cycleroad.com Řidiči projíždející touto obcí budou muset být velice opatrní. Kamery zaznamenají rychlost auta, a pokud rychlost bude příliš vysoká, pohyblivý práh na silnici se propadne dolů a podvozek auta dostane přímý zásah. Nic nečekající řidič se s autem poté propadne, a bude mít pocit, jakoby vjel do výmolu. Ale co když bude projíždět vozidlo záchranné služby? Jak bude těmto vozidlům umožněno projet velikou rychlostí? Naštěstí jsou kamery schopny zaznamenat složky integrovaného záchranného systému, těm bude uleveno. Toto nové zařízení bude prvním vůbec v České republice, ale i teď už si našlo své odpůrce.

Zdroj: cs.wikipedia.org

Jistě chápeme, že obyvatelé Branišovic jsou nespokojeni s množstvím nebezpečných řidičů, ale k situaci je potřeba se stavět jiným způsobem. Činit dopravu bezpečnejší tím, že budeme házet autům „klacky pod nohy“, je prostě nesmysl. Dalším problémem s těmito „reversními prahy“ je například to, že pokud auto svou rychlost zvýší před projetím této překážky, je možnost, že přes tento retardér prostě „přeletí“, a škody budou minimální. Tento nebezpečný nesmysl prostě do našeho státu nepatří, a ještě horší je, že výstavba takového kousku bude stát nejméně 3 miliony korun. A za takové peníze je možné vymyslet mnoho dalších, lepších a bezpečnějších řešení pro eliminaci překročení rychlosti.

Pokud vás tento článek zaujal, nezapomeňte jej SDÍLET se svými přáteli na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 1. 2. 2018 10:48 Nahlásit obsah