Tohle je nejrychlejší Škoda Octavia v ČR! Kraluje s výkonem 470 koní

Tohle je nejrychlejší Škoda Octavia v ČR! Kraluje s výkonem 470 koní Zdroj: RSR-Performance

Octavie nebývají ve světě častým terčem tuningu, u nás je situace poněkud jiná, byť stále v poměrně málo frekventovaném měřítku. Většinou tyto počiny nedopadají vůbec dobře a hodí se spíše k pobavení na internetu. Tentokrát tu však máme kvalitní záležitost od českého úpravce RSR-Performance.

RSR-Performance rozhodně nepatří mezi nováčky, na svědomí má už několik vozů počínaje Nissanem 370 Z, Audi TT RS a konče až Porsche 911 Turbo. Na první pohled se může zdát, že Octavia RS Combi třetí generace byla upravena jen zlehka, hodící se spíše jako showcar. Pod kapotou se však nachází něco, co má hodně blízko k supersportům.

Motor prošel opravdu velikou řadou úprav. Z původních 220 koní (162 kW) se podařilo na upraveném motoru 2.0 TSi vyvinout sílu až 470 koní (346 kW). Došlo hlavně k přeprogramování řídící jednotky, namontování karbonového sání a palivové pumpy, instalaci hybridního turbodmychadla REVO IS38ETR a dalších menších synchronizačních prvků.

Zdroj: RSR-Performance S navýšením výkonem přišly i adekvátní brzdy a také spojková sada se samosvorným diferenciálem Wavetrac. Původní výbava by totiž nápor nezvládla.

Zdroj: RSR-Performance V exteriéru došlo zejména k výměně kol za dvacetipalcová kola BBS, za zmínku stojí ještě nastavitelný vzduchový podvozek. Za celou "srandu" úprav byste pak zaplatili 400 tis. Kč.

Zdroj: RSR-Performance Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 11. 8. 2018 20:35 Nahlásit obsah
Loading...