Tohle je nejdražší SUV světa aneb Šílený batmobil překypující luxusem a bezpečností

Tohle je nejdražší SUV světa aneb Šílený batmobil překypující luxusem a bezpečností Zdroj: blog.urbanus.al

Nejdražší SUV světa, nesoucí název Karlmann King, je doslova definicí luxusu a bezpečnosti. Pro svou extrémně vysokou cenu má odůvodnění. Na výrobu jednoho takového auta se nadře 1800 zaměstnanců, kteří dohromady odpracují 30 tisíc hodin.

Vůz skutečně může připomínat svými nejen vzhledovými vlastnostmi legendární batmobil z filmu Batman, prodává se dokonce i v neprůstřelné verzi. Teď nicméně zpátky do reality - toto megalomanské SUV se prodává od 40 milionů Kč a výše, v absolutně největší palbě s šestitunovou hmotností pak může stát i neuvěřitelných 70 milionů Kč. Samotný název Karlmann King je pak odvozen od významného rodu Karlovců ze středověké Franské říše.

Vozidlo stojí na základech Fordu F-550, je vyrobeno z karbonových vláken a oceli (popř. z neprůstřelného materiálu). Pod kapotou se nachází desetiválec Triton o objemu 6,8 litrů s výkonem 400 koní na všechna čtyři 20palcová kola, maximální rychlost pak činí 145 km/h. Vůz prý odolá teplotám v rozmezí od -40 ° do + 90 ° C.

Zdroj: mhgoodtimes.com Interiér je opět mimo běžné lidské chápání, připomíná kajutu z vesmírného sci-fi. Nechybí chladnička na šampaňské, kávovar, ultra HD 4K televize, herní konzole, trezor, čistička vzduchu, bar, satelitní telefon a samozřejmě špičkové čalounění z těch nejlepších materiálů.

Zdroj: gocar.gr Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 28. 8. 2018 08:39 Nahlásit obsah