Tesla ztrácí obrovské množství peněz. Přežije tento pád, nebo do dvou let zkrachuje?

Tesla ztrácí obrovské množství peněz. Přežije tento pád, nebo do dvou let zkrachuje? Zdroj: https://aktualnizpravy.cz

Podle Jima Chanose, prezidenta fondu Kynikos Associates, míří technologický gigant „hlavou proti zdi“. Budoucnost Tesly, podle expertů, jako je právě Chanos, bude připomínat divadelní tragédii.

„I na propadající se firmě se dají vydělat peníze“, tvrdí zmíněný investor Jim Chanos. Tím má na mysli půjčku akcií i s ročním úrokem, a to v očekávání že jejich hodnota půjde rapidně dolů. Chanos propadu firmy maximálně věří, ale přiznal se, že svými investicemi již nemálo prodělal. Zajímavé je, že hodnota automobilky jen za minulý rok vzrostla o neuvěřitelných 59 procent, ale i přesto Jim na svém rozhodnutí trvá. Chanos ví, že firma expandovala zhruba o polovinu méně v roce 2016, kdy došlo ke sloučení se společností SolarCity. Nicméně, tyto expanze Tesly z posledních dvou let jsou podle Jima Chanose posledními triumfy světoznámého výrobce ekologických vozů. Ke spádu firmy má přišpět právě zmíňené sloučení se SolarCity.

Zdroj: www.linkedin.com Jim Chanos nedávno vypustil do světa fakt, který relativně potvrzuje jeho domněnku o krachu Tesly do roku 2020. Faktem je, že v aktuální době jen a pouze SolarCity stojí investory celou jednu miliardu dolarů (cca 20,3 mld. Kč) ročně! Téměř 100 procentně máme věřit Jimově předpovědi, pokud firmu opustí Elon Musk, který by se místo Tesly věnoval své další megafirmě SpaceX. Elon Musk je podle něj poslední, co drží společnost nad vodou.

Tesla měla perfektně nakročeno, vydáním svého Tesla S kompletně zrevolucionizovala trh s elektroauty. Podle Chanose firma Tesla také „překopala vzhled elektrovozů natolik, že si teď každý myslí, že tento druh aut je neskutečně sexy“. Tesla S má čím dál více konkurentů, jelikož tento model je inspirací pro automobilky z celého světa. S příchodem luxusních vozů na trh, jako je třeba Porsche Mission E, bude Tesla postupně ztrácet svůj náskok v dané oblasti. „Pro Teslu bude nejdůležitější si udržet místo na burze, pokud ta padne, padne s ní celá společnost“, uzavírá celé téma Jim Chanos.

Zdroj: dailylamrim.com Zdroj: farhek.com

Autor:
Publikováno: 2. 2. 2018 14:07 Nahlásit obsah
Loading...