Jak bude vypadat Škoda Octavia 2020? Přinášíme žhavé podrobnosti!

Jak bude vypadat Škoda Octavia 2020? Přinášíme žhavé podrobnosti! Zdroj: VROOM.be

Jeden z nejpopulárnějších modelů Škody a aut obecně v České republice se dočká dalšího zcela nového pokračování - řeč je o Octavii IV. generace. Nějakou dobu si však budeme muset ještě počkat, očekávaný bestseller bude nejspíše odhalen v druhé polovině roku 2019 po boku nového Golfu. Na trh by se pak měla nové Octavia dostavit začátkem roku 2020.

"Škoda Auto se sice v poslední době hlavně zaměřuje ve velkém na rozšiřování nabídky SUV, ovšem na populární liftback stále nezapomíná," připomíná šéf marketingu Škody Alan Favey. Dále prozradil, že bude Octavia 2020 hodně stavět na novém VW Golfu osmé generace.

Na mysli je hlavně zdokonalená platforma MQB, která umožňuje plug-in hybridní a mild-hybridní pohon. To pomůže snížit emise a spotřebu paliva. Pod kapotou pak najdeme nejspíše 1,5litrový čtyřválec TSI.

Zdroj: Garáž Dále se dá očekávat, že připravovaný model bude o něco málo delší než jeho předchůdce, aby nabídl v interiéru více místa, zejména tedy toho úložného. Též je šance, že zmizí dělená světla z faceliftu a tvar světlometů bude pravděpodobně zachován.

Na obrázcích k vidění testovací prototyp.

Zdroj: news.bitauto.com Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 21. 9. 2018 18:21 Nahlásit obsah
Loading...