F1 se zbláznila! Atraktivní hostesky na startech končí, nahradí je děti

F1 se zbláznila! Atraktivní hostesky na startech končí, nahradí je děti Zdroj: TASR/AP

Sportovní akce a krásné dívky - to byla kdysi neoddělitelná skutečnost, nyní bohužel postupně ale zcela jistě jen forma vzpomínek a minulosti.

Nedávno jsme psali článek o konci hostesek na ženevském autosalonu, tento trend "ochrany dívek" však zatím nezná konce. Tentokrát to odpískala formule 1, kde budou chybět sexy modelky na startovním roštu - vystřídat je mají děti.

Důvod je přitom naprosto směšný: "Tento zvyk již neodpovídá hodnotám značky a je v rozporu se současnou moderní společností," sděluje Sean Bratches, výkonný ředitel obchodních operací.

Lidé zastávající tento názor se tedy konečně mohou poplácat po zádech, ovšem propuštěné dívky ze služeb F1 si budou muset najít novou práci a nadšené rozhodně nejsou. "Práce ve formuli 1 byla pro ženy tím nejbezpečnějším zaměstnáním. Žádný sexismus jsme nepociťovaly. Je absurdní, že ženy, které tvrdí, že bojují za práva žen, nám říkají, co máme a co nemáme dělat. Vzaly nám práci, kterou jsme s hrdostí milovaly," shodují se dívky na sociálních sítích.

Zdroj: Yamaha Motor Racing Organizace Women's Sport Trust, zaměřující se na zvýšování společenského povědomí o ženských sportech, tento krok vítá. Dá se navíc očekávat, že takových zákazů bude jen přibývat.

Zdroj: Infiniti Red Bull Racing - Mark Thompson/Getty Images Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku

Autor:
Publikováno: 30. 8. 2018 20:36 Nahlásit obsah
Loading...