Bugatti představuje model Divo za 130 milionů Kč. Je hbitější a ostřejší oproti svému předchůdci

Bugatti představuje model Divo za 130 milionů Kč. Je hbitější a ostřejší oproti svému předchůdci Zdroj: bugatti.com

Nové Bugatti Divo je ve své podstatě přepracovaný Chiron, jedná se však stále o plnohodnotnou exkluzivitu se sportovním charakterem. Předvést se má hlavně v zatáčkách díky zvýšenému přítlaku a lepší aerodynamice.

Obyčejný smrtelník z našich končin si tento počin pochopitelně nemůže dovolit, zaplatíte za něj v přepočtu ohromných 130 milionů Kč (bez DPH). Vyrobeno jich bylo pouze 40 a všechny jsou navíc ještě před oficiální premiérou dopředu zamluvené. Název Divo odkazuje na slavného závodníka jménem Alberto Divo, který ve dvacátých letech minulého století vyhrál prestižní závody Targa Florio ve voze Bugatti Type 35 B, jeho předností byla právě ona rychlost v zatáčkách.

O pohon se stará osmilitrový šestnáctiválec o výkonu 1500 koní. Stovku zvládne za 2,4 sekundy. Maximální rychlost pak činí 380 km/h. Chiron oproti tomu dokázal vyvinout rychlost až 420 km/h, na okruhu by však prohrál.

Zdroj: live.finance.si Bugatti Divo totiž disponuje karbonovým bodykitem s výrazným křídlem a dalšími aerodynamickými prvky, což zaručilo zvýšení přítlaku o 90 kilogramů, je také celkově o 35 kilogramů lehčí než Chiron.

Zdroj: freshwallpapers.net Co se interiéru týče, ten zůstal víceméně totožný vůči svému přechůdci. Stále se jedná absolutní špičku.

Zdroj: autodriver.com.tw Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 1. 9. 2018 17:35 Nahlásit obsah
Loading...