BMW 530d ve službách Austrálie, tamní dálniční policie posiluje

BMW 530d ve službách Austrálie, tamní dálniční policie posiluje Zdroj: performancedrive.com.au

Australská policie opět rozšiřuje svůj vozový park. Na tamních dálnicích bude nově hlídkovat celkem 80 vozů BMW 530d, které mají zajistit bezpečný a hladký průběh v dopravě.

Nemyslete si však, že by měla australská policie k dispozici do této doby jen levné "plechové krabice." Chlubit se mohla třeba vozy jako Mercedes-AMG GLE 63 S Coupé, Lexus RC F nebo dokonce Porsche 911 Carrera. Teď obohatí svůj vozový park o 80 vozidel BMW 530d skrze zdejší pobočku mnichovské automobilky.

Sloužit mají dálniční policii a všechna budou dodána do konce tohoto roku. Vozidla samozřejmě obdrží standardní policejní výbavu, nicméně bez nějakého luxusu navíc - interiér bude pouze v tom nejzákladnějším provedení. 

Zdroj: whichcar.com.au O pohon se stará turbodieselový šestiválec o objemu 3,0 litrů, výkon dosahuje 195 kW (265 koní). Z nuly na stovku to pak zvládne za 5,7 sekundy.

Zdroj: performancedrive.com.au Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 5. 9. 2018 14:39 Nahlásit obsah
Loading...