3D tiskárna bude poprvé produkovat automobily! Výroba má trvat pouze tři dny

3D tiskárna bude poprvé produkovat automobily! Výroba má trvat pouze tři dny Zdroj: 3ders.org

Pokrok je skutečně nezastavitelný a tento revoluční projekt je toho zářným příkladem. Čína se může opět pyšnit dalším prvenstvím - tentokrát na poli automobilového průmyslu. Je totiž zcela možné, že v následujících dekádách bude výroba vozidel otázkou "pouhého tisku."

V současné době sice některé automobilky využívají k výrobě svých komponentů 3D tiskárny, jedná se však stále jen o zanedbatelný zlomek celku. Vytvořit auto z téměř všech vytištěných dílů v 3D tiskárně se zatím nikomu stále nepodařilo.

Vše má změnit čínská tisková společnost Polymaker na bázi italského elektromobilu X Electrical Vehicle o velikosti Smartu. Příští rok má v plánu uvést na trh automobil s názvem LSEV, který bude vyroben výhradně za pomocí 3D tiskárny. Zvlášť bude dodáno pouze sklo, pneumatiky a šasi.

Zdroj: 3ders.org Model LSEV s hmotností 450 kilogramů ujede na jedno nabití 150 kilometrů o maximální rychlosti 69 km/h. Údajná cena vozidla činí 10 tis. dolarů, tedy v přepočtu zhruba 200 tis. Kč.

Výroba jednotlivých dílů v 3D tiskárně Zdroj: 3ders.org Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 27. 8. 2018 11:20 Nahlásit obsah
Loading...