V zapadlé stodole našel sporťák za milion dolarů. Tomuhle se říká vyhrát loterii!

V USA je celkem obvyklé, že v zapadlé stodole se najde něco velmi zajímavého. To, co ale nalezl Tom Cotter, je dost bomba a navíc skoro za milion dolarů. Ve své době tato Z-102 patřila s 249km/hod k nejrychlejším na světě.

Značku Pegaso již dnes téměř nikdo nezná. Jedná se o španělskou společnost, která není příliš známá, jenž začala výrabět auta ve 40. letech minulého století a kterou koupila v roce 1994 společnost Iveco. Společnost se zaměřovala na výrobu nákladních aut, autobusů a vojenských vozů. Od roku 1951 do roku 1958 společnost vyrobila okolo sto vozů Z-102, které patřily mezi nejrychlejší auta své doby.

Při prohlídce stodoly V Kalifornii Tom Cotter nalezl tento vůz rozebraný na jednotlivé části, přičemž většina dílů se válela někde ve stodole. Zjevně jeho minulý majitel se chystal tento vůz zrekonstruovat, ale z nějakého důvodu na rekonstrukci nedošlo. Rodina se po zjištění jaký má poklad rozhodla, že se pokusí tento vůz zrekonstruovat do původního stavu  místo toho, aby vůz rychle prodala.Doufejme, že tentokrát rekonstrukce bude dokončena a tento veterán získáá svou zašlou slávu a lesk.

Autor:
Publikováno: 19. 12. 2017 15:51 Nahlásit obsah