Fotografie, které neměl nikdy nikdo vidět: Sám Hitler je zakázal

Fotografie, které neměl nikdy nikdo vidět: Sám Hitler je zakázal Zdroj: flashbak.com

Každý z nás má doma fotky, které raději nikomu neukazuje. Tyto fotografie jsou ovšem něco úplně jiného, protože jejich zveřejnění zakázal sám Hitler. Dokonce nařídil jejich zničení a porušení jeho příkazu by mělo smrtelné následky.

Všechny se ale nezničily, i když si Hitler úzkostlivě hlídal svůj obraz na veřejnosti. Tyto fotky byly zveřejněny již ve třicátých letech minulého století v pamfletu Deutschland Erwache (Probuzené Německo).

Zdroj: flashbak.com Když v troskách jednoho německého domu po skončení války našel vojín Alf Roberts zmíněný pamflet a časopis velebící Hitlera, odvezl si tento suvenýr z války domů do Anglie. Jeho rodina tyto tiskoviny před několika lety předala historikům.

Právě díky historikům byl pamflet a časopis přeložen a zahrnut do publikace The Rise of Hitler. V přeloženém textu se například píše, že Hitlerův obdivovatel Baldur von Schirach (později odsouzen v rámci Norimberského procesu k 20 letům vězení) považoval diktátora za upřímného, nezlomného a skromného. Dle jeho názoru se Hitlerova duše musela dotknout hvězd.

Když se ale podíváte na fotky, zjistíte, že i takový nadčlověk a ten jediný a správný prototyp nadřazené rasy nikdy nebyl bez chyb!

strana 1 / 6
Autor:
Publikováno: 15. 4. 2019 11:49 Nahlásit obsah
Loading...