Jak vypadá nejrychlejší BMW v Německu? 200 km/h udělá za pouhých 6 s!

Nejrychlejším sériovým BMW dneška, které kdy opouštělo brány továrny, je současné kupé M6. Navzdory své velikosti je i řidičsky zajímavé, alespoň ve verzi s manuální převodovkou, kterou jsme kdysi testovali. Především je ale vážně rychlé...

 Nejrychlejším BMW v Německu ale dnes žádný z těchto strojů není. Všechny se prý musí sklonit před strojem, který ve své původní formě vznikl skoro před 30 léty. 

Je to řada 3 E30 kupé, o kterou má i dnes zájem spousta sběratelů. Když se po takovém autě začnete porozhlížet, musíte se prohrabat tisíci inzerátů nabízejícími auta více či méně postižená tuningem. Najít sériový kousek je nezáviděníhodný úkol, občas se ale objeví stroj, který je upravený jen lehce a vkusně. Anebo jiný, který je změněný od pneumatik po střechu a přesto nad ním jen stěží ohrnete nos. Přesně o tom si dnes povíme.

Modrý stroj, který si můžete prohlédnout na obrázcích a videích, není na prodej, ale podle svého autora to je skutečně nejrychlejší německá E30. Autora určitě znáte, baví-li vás extrémní tuning německých aut - je jím Boba Kettler a jeho firma Boba Motoring. Výkon tohoto automobilu je 1 006 koní při použití standardního benzínu. Když ale natankujete bioethanol E85, dostanete se údajně někam nad 1 050 koní! Taková porce síly, třebaže na asfalt putuje jen přes zadní kola, stačí ke čtvrtmíli za 9,19 vteřiny s cílovou rychlostí 256,74 km/h, jak je možno vidět i na následujícím videu. Ten také ukazuje časy zrychlení z klidu - na stovce je za 2,3 s, na dvoustovce za 6 s a na 250 km/h to trvá 9 vteřin!

Publikováno: 13. 7. 2017 18:20 Nahlásit obsah