Vědecky potvrzeno: Toto je 10 nejsexy mužů světa

Vědecky potvrzeno: Toto je 10 nejsexy mužů světa Zdroj: ITV.com

Světové magazíny každoročně zveřejňují žebříčky nejkrásnějších mužů světa. Také na sociálních sítích se to jenom hemží hlasováním o to, který známý muž je aktuálně tím nejpřitažlivějším. To londýnský plastický chirurg Julian De Silva má jasno. S pomocí řeckého zlatého řezu určil, který z hollywoodských fešáků je nekrásnější na světě.

Zlatý řez: Ideální proporce, kterou najdete i v mužském obličeji

O tom, který ze známých mužů je v současnosti nejkrásnější na světě, se hlavně mezi námi, ženami, vedou sáhodlouhé diskuse. Na krásu pohlížíme hlavně prostřednictvím našich pocitů, takže naše hodnocení bývá různé. Naopak londýnský plastický chirurg Julian De Silva se rozhodl hodnotit krásu a dokonalost mužů mnohem objektivnějším způsobem. A to s využitím řeckého zlatého řezu.

Zdroj: Yogui.co Tento plastický chirurg propojil starověkou matematickou teorii se současnou vědou. Již od dob starověkého Řecka je totiž zlatý řez považován za ideální poměr mezi dvěma úsečkami. Tato matematická konstanta Fí má hodnotu přibližně 1,618.

Zlatý řez běžně najdete v uspořádání okvětních lístků, ve spirálovitých skořápkách měkkýšů, ve vesmíru, ale taky v umění. Už od dob starého Řecka se totiž věřilo, že struktura obličeje, která se nejvíc blíží zlatému řezu, je ta nejestetičtější. Proporce zlatého řezu tak ukrývá i slavný obraz Mony Lisy, kterou namaloval Leonardo Da Vinci.

strana 1 / 13
Autor:
Publikováno: 25. 4. 2019 10:47 Nahlásit obsah