Známe nejúspornější auto v Evropě. Na ujetý kilometr postačí 50 haléřů

Známe nejúspornější auto v Evropě. Na ujetý kilometr postačí 50 haléřů Zdroj: Mediafax

Pokud chcete ušetřit za spotřebu, zde máme jasného kandidáta. Podle portálu Sust-it první příčka v úspoře patří Hyundai Ioniq Electric, které postačí pouhých 50 haléřů na jeden ujetý kilometr, což je opravdu úctyhodné. Celkem se testu zúčastnilo na 66 650 zkoumaných automobilů.

Hyundai Ioniq Electric ujede 280 km na jedno nabití akumulátoru. V průměru pak každý řidič najede ročně 19 000 km. Pokud tuto hodnotu vydělíme spotřebou na 1 kilometr, dostáváme se k velice zajímavému závěrů - náklady na roční spotřebu činí pouhých 9 500 Kč.

V testu se hodnotila i energetická hospodárnost - tedy počet gramů CO2 na kilometr. Hyundai vyšla hodnota se 47,38 gramy CO2 na kilometr. Experti si pak vysvětlují, tak dobré výsledky tohoto modelu hlavně díky jeho dobré aerodynamice, difuzoru, spoileru a designu, za který též obdržel různá hodnocení. Získal také cenu Euro NCAP za bezpečnost.

A jak si vede v žebříčku Škoda? Nejúspornější je diesel Octavia 1.6 TDI GreenLine. Ta potřebuje na roční spotřebu 22 000 Kč (1,2 Kč na kilometr). Co se týče energetické hospodárnosti, tak vyprodukuje 85 g CO2 na kilometr.

Zdroj: Hyundai Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 25. 4. 2018 21:38 Nahlásit obsah
Loading...