TOP 5 nejznámějších log aut. Známe jejich význam i původ!

TOP 5 nejznámějších log aut. Známe jejich význam i původ! Zdroj: azscars.blogspot.cz

Každý by asi poznal loga těch nejznámějších automobilek čistě podle vzhledu. Dokázali byste je ale poznat jen podle popisu z hlediska jejich významu nebo původu? To už není tak lehké. Proto se vám to níže pokusíme objasnit a vy budete moci být zase o něco moudřejšími…

Mitsubishi

Zdroj: www.montrealautoshow.com Společnost byla založena už v roce 1870 Yatarem Iwasakim.Ten se při tvorbě loga inspiroval rodinným erbem, který obsahoval tři diamanty. Pak přišlo na řadu feudální lordstvo Iwasakiho rodiny, které mělo zase v erbu tři dubové listy. Spojením vzniklo víceméně to, co můžeme vidět v dnešní době. Samozřejmě po jistých úpravách.

BMW

Zdroj: kb4images.com Do dnešní doby si stále hodně lidí myslí, že znak BMW má co dočinění s jeho leteckými kořeny, to nicméně není pravdou. Znak byl zaregistrován v roce 1917 a symbolizuje barvy a znak Bavorska. Nicméně této podobnosti využila i sama společnost, když v roce 1929 použila svoje logo jako roztočenou vrtuli v jedné z reklam.

Nissan

Zdroj: YouTube.com

Nissan začal vyrábět auta už v roce 1914 pod názvem DAT - inicály tří zakladatelů. Časem přešel na název Datsun a o nějakou dobu později se mu dostalo finálního názvu podle zkratky nového majitele, který se pohyboval na trhu s akciemi.

Chevrolet

Zdroj: Eskipaper.com

Zde si budeme trošku odporovat vzhledem k nadpisu článku. Logo Chevroletu totiž ve skutečnosti žádný význam nemá, takže se spíše jedná o takovou raritu. Majitelé automobilky se na něm prostě nemohli shodnout. Nicméně existuje teorie, která říká, že majitel se inspiroval barvou z tapety jednoho hotelu a znak někde viděl v novinách. Každopádně úplné pravdy se asi nedohledáme bohužel nikdy.

Alfa Romeo

Zdroj: www.carlogos.org Zde je to krapet složitější. Na levé straně je kříž, který symbolizuje znak Milána. Ovšem na pravé straně je to už jiný oříšek. Inspirace vychází ze souboje milánského měšťana Otona Viscontiho se saracénským rytířem. Otone svého protivníka poráží a bere jeho symboly do Milána. Jedná se o hada, jež žere člověka nebo o člověka, jež leze z hada ven. Výběr je na vás…

Autor:
Publikováno: 12. 2. 2018 11:01 Nahlásit obsah
Loading...