Pět základních bodů údržby auta, které by měl znát i ten největší amatér

Pět základních bodů údržby auta, které by měl znát i ten největší amatér Zdroj: zaparkuj.net

Chápeme, že ne všichni majitelé aut se zajímají, co vlastně mají pod kapotou. Jenže znát některé důležité věci je prostě základ, jelikož vás to může ušetřit od nepříjemných komplikací, navíc jejich kontrola nezabere ani moc času.

Ostřikovače

Výměna kapaliny do ostřikovačů je často opomíjena. Jednoho dne prostě dojde, a jak to bývá, v ten nejméně vhodný moment, což může být opravdu nebezpečné. Vodě se radši vyhněte, nejlépe rozlišujte letní a zimní směs.

Chladicí kapalina

Hlavním problémem by byl únik kapaliny do okolí ze soustavy, potom by byl na místě servis. Interval pro výměnu je pak v rozpětí od dvou do pěti let.

Brzdová kapalina

Zde je to velmi podobné jako v případě chladicí kapaliny, jen zde to má už něco větší vliv na osud lidských životů. Proto nic nepodceňujte, kapalinu vyměňte každé dva roky. Pokud pak dochází k úniku ze soustavy, tak opět neváhejte s návštěvou servisu.

Zdroj: www.autozive.cz

Olej

Měňte ho častěji, než tvrdí výrobci - třeba i o polovinu. Prodloužené servisní intervaly mají dodat zákazníkům lepší pocit komfortu, nicméně na úkor kvality. Ideálně ho vyměňte alespoň jednou ročně a nezapomeňte ani na výměnu olejového filtru.

Pneumatiky

Nezapomeňte ani na kontrolu tlaku v pneumatikách. Pokud nebudete mít ideální tlak, riskujete pak aquaplaning, vyšší spotřebu či zhoršenou kvalitu jízdy.

Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 29. 3. 2018 10:35 Nahlásit obsah