Legendární Porsche 901 našli v absolutně zuboženém stavu. Jak vypadá nyní?

Legendární Porsche 901 našli v absolutně zuboženém stavu. Jak vypadá nyní? Zdroj: journal.ClassicCars.com

Bylo by hříchem nechat napospas takový skvost jako je právě Porsche 901, přes to nejednoho majiteli povedlo. Výjimkou není ani tento případ. Naštěstí auto se po dlouhém odkladu navrátilo zase zpátky k životu. Sice to dalo hodně práce, ale výsledek stojí za to.

Celá záležitost odstartovala v době, kdy původní muzeum Porsche v metropolitní oblasti Stuttgartu volalo po změnách. Nemělo totiž k dispozici na výstavu ani všechny své exempláře, včetně Porsche 901. Jakmile německá televizní show ve svém vysílání naprosto náhodně narazila na dvě 901ky zcela zakryté prachem v místní stodole, muzeum neváhalo a okamžitě je odkoupilo.
Možná se ptáte, jak je možné, že jste o modelu 901 ještě neslyšeli. Model 901 je totiž původní 911, k změně názvu došlo skrze Peugeot, který měl ochrannou známku na trojciferné číselné řady společně s nulou uprostřed. Jenže i tak se stihlo vyrobit několik kusů s číslem 901, ty poté byly opravdu těžké dohledat.
Zdroj: drivetribe.com Naše auto s pořadovým číslem 57 trvalo dlouhé tři roky uvést do původního stavu, ale jak se můžete přesvědčit sami, výsledek stojí opravdu za to. Pokud navíc budete mít zájem, na auto se budete moci podívat do 8. dubna na výstavě 901 No. 57 v Porscheplatz 1.
Zdroj: Airbag.uy Zdroj: www.topgear.es
Autor:
Publikováno: 10. 2. 2018 16:09 Nahlásit obsah
Loading...