Dávejte si pozor na stará dieselová auta. Lákají totiž nekontrolovatelně pavouky

Dávejte si pozor na stará dieselová auta. Lákají totiž nekontrolovatelně pavouky Zdroj: biolozka.blog.cz

Australský vědec přišel s nápadem, jak kuriózně pochytat pavouky. Stačí k tomu jen staré dieselové auto. Při vhodné konstelaci se pak pavouci začnou k autu sbíhat ve velkém, což může být pro normálního pozemšťana dosti nepříjemné.

Zjištění pochází od doktora Roberta Ravena, coby specialista na pavouky, který vysvětluje mimo jiné i jak se pavoukům vlastně vyhnout. Jeho hlavní záměr je ve skutečnosti pravý opak, chce jich skrz tuto metodu pochytat co nejvíce.

Když necháte starší vůz s naftovým motorem běžet na volnoběh na písku v horkém dni, nahrnou se k němu pavouci, kteří by se jinak za denního světla nehnuli. Vibrace motoru je značně rozruší,“ sdělil pro server news.com.au.

Vibrace způsobené starým dieselem ideálně s pohonem všech kol pak zapříčiní extrémní přetížení smyslů pavouků, kteří se ve snaze najít úlevu od těchto vibrací uchýlí mezi kola auta, kde se nachází tzv. bod nula.

Zdroj: www.shutterstock.com Pro mnohé zděšení, pro Ravena výhra. „Pomocí této metody získáme větší počet druhů, než s využitím jakékoliv jiné metody sběru. Toto je nejlepší způsob, pavouci se sbíhají z děr v zemi, zpod kůry stromů, anebo z jejich větví."

V naší lokalitě taková nepříjemnost nehrozí, tedy doufejme. Pokud nicméně plánujete výlet třeba do Austrálie, tak šáhnete radši po moderním autu s benzinovým motorem.

Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 31. 3. 2018 17:17 Nahlásit obsah
Loading...