Co vůbec představuje znak Ferrari? Je to trochu jinak, než si myslíte.

Co vůbec představuje znak Ferrari? Je to trochu jinak, než si myslíte. Zdroj: StockLogos.com

Tenhle znak viděli snad všichni. Bavíme se tu o logu automobilky Ferrari a představuje hlavně sílu a exkluzivitu. Víte, ale odkud znak vlastně pochází? Spousta lidí si myslí, že znak má symbolizovat koně ve smyslu koňských sil – tedy výkonu. Pravda je nicméně trošku jinde…

Enzo Ferrari nebyl „jenom“ konstruktérem a zakladatelem jedné z nejznámějších automobilových společností vůbec, byl také uznávaným závodníkem – ještě před tím, než v roce 1939 začal pracovat na svém vlastním projektu. Od roku 1929 jezdil za tým Scuderia Ferrari, kde dominovaly vozy především značky Alfa Romeo.

vůbec první Ferrari - dvanáctiválcové Tipo 125S Zdroj: auto.idnes.cz Během závodění se setkal s Francescem Baraccem - jedním z nejúspěšnějších italských pilotů 1. světové války s více než 34 vítěznými vzdušnými souboji. Ten měl pro štěstí nakresleného vzpínajícího se koně na trupu letadlo. Po smrti Francesa se jeho rodiče zeptali Enza, zda-li by nechtěl mít on na svém autě právě vzpínajícího se koně. Pro Enza to byla pochopitelně čest, a tak souhlasil. Za černého koně pak dodal žluté pozadí, které charakterizovalo symboliku města Maranella.

Osudné logo se zdálo býti úspěšné, neboť Enzovi a jeho týmu Scuderia Ferrari se náramně dařilo. Jeho logo se stávalo stále známějším. To se později také rozhodl dát na svůj vlastní automobil z roku 1947 – dvanáctiválcové Tipo 125S.

Zdroj: thenewswheel.com

Autor:
Publikováno: 6. 2. 2018 10:03 Nahlásit obsah
Loading...