Čína má nový způsob, jak oslovit evropské zákazníky. Přesvědčí i vás?

Čína má nový způsob, jak oslovit evropské zákazníky. Přesvědčí i vás? Zdroj: https://www.autoblog.nl

Čína v Evropě z hlediska automobilového průmyslu negeneruje skoro žádnou tržbu. Na globální úrovni má ale stále větší význam a je si vědoma, že vřelé přijetí jejich automobilek v Evropě by pro ně znamenalo doslova žně. Z tohoto důvodu přichází s novou taktikou, která již tento rok má vše změnit.

Hlavním problémem čínských automobilek je jejich špatná pověst - hlavně kvůli nešvarům v minulosti, např. katastrofální crash testy anebo všelijaké kopírování různých částí auta. Na tomto selhala i čínská značka Qoros.

Číňané se ale nechtějí jen tak vzdát jednoho z největších automobilových trhů světa a tak přicházejí s novou taktikou. V podstatě by se dalo říci, že vše zůstane při starém (tedy výroba a vývoj budou nadále čínské) jen s rozdílem, že to bude "naoko" zastřešovat evropská značka. Příkladem je třeba automobilka Borgward (foto níže), která byla založena v Německu už v roce 1890, po 70 letech ale zanikla a o její znovuzrození se postaral vnuk původního zakladatele, Christian Borgward. Od roku 2008 je tedy hlavně v kompetenci Číňanů. Nedávno představila nový model, od kterého se očekává, že konečně prorazí na evropském trhu.

Borgward BX7 TS Zdroj: www.eldia.com

Druhou možností je založení zcela nové značky. Zlepšit reputaci staré značky je totiž o dost náročnější a někdy naprosto neefektivní, jak řekl sám designový šéf automobilky GAC, Zhang Fan. „Pokud založíte novou značku, můžete nastavit jistou úroveň, u které začnete a od které se odrazíte výše." Zdá se, že rozhodně ví, o čem mluví. GAC totiž v roce 2011 představil novou značku Trumpchi, která prodala přes půl milionů aut ve velmi krátké době.

Borgward BX7 TS Zdroj: Forum.hr Značky zatím necílí na nejvyšší třídu, jejich prioritou zůstává mainstream, který má konkurovat značkám jako je třeba ta naše či Hyundai, atd. Na jaře se začne prodávat Borgward BX7 TS (224 koní / 1,1 mil. Kč), takže se budeme již brzy moci přesvědčit, jestli Čína skutečně prorazí.

Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 1. 3. 2018 17:34 Nahlásit obsah