Česká firma z Plzně vyvinula lehký dvoumístný sportovní vůz Sigma TN. Co na něj říkáte?

Česká firma z Plzně vyvinula lehký dvoumístný sportovní vůz Sigma TN. Co na něj říkáte? Zdroj: FOTO: Sigma Motor

V Česku v poslední době vzniká stále čím dál více malosériových společností. Důkazem je i nová plzeňská firma s názvem Sigma Motor, která představila svůj sportovní vůz Sigma TN. Právě ten by měl přilákat investory a zasadit se o solidní prodej. Podaří se mu to, nebo dopadne jako další menší zkrachovalé podniky? To je zatím stále ve hvězdách.

Jedná se lehký dvoumístný sportovní vůz Sigma TN, který nemá střechu. Motor je umístěn ve středu vozu, pohon je pak na zadní kola. Důležitou roli hraje vcelku malá hmotnost, která byla vyčíslena na 700 kg i s pasažérem (75 kg) a ostatní výbavou, čistá hmotnost se potom udává o 100 kg méně.

Zdroj: FOTO: Sigma Motor O výkon se stará přeplňovaný řadový čtyřválec - nejspíše od Peugeotu, který při maximu dosahuje až 270 koní a 330 Nm. Všemu pak tempo udává šestistupňová manuální převodovka. Součástí jsou také snižující neodpružené hmoty a zavěšení push-rod, dříve využívané formulemi nebo auty jako Lamborghini Aventador.

Zdroj: FOTO: Sigma Motor Výrobce slibuje úpravu barevného provedení rámů dle vlastního gusta a prý nejen to. Současná cena není zatím známa. Vůz má naštěstí i homologaci.

Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 22. 2. 2018 12:43 Nahlásit obsah