Byl vydražen velice ceněný Nissan. Najeto měl pouze 10 km!

Byl vydražen velice ceněný Nissan. Najeto měl pouze 10 km! Zdroj: http://bhauction.jp

Sběratelé si mnuli ruce, když v Japonsku byl nalezen Nissan Skyline GT-R R34, a to ve verzi V Spec II Nür. Obvykle toto auto neslouží pro sběratelské účely, ale i přesto se našlo v jedné soukromé sbírce. Tento opravdu nový vůz v sériovém stavu byl nedávno vydražen na aukci v Tokiu.

Nynější  generace Nissan GT-R je velmi oblíbená náročnými spotřebiteli, sběratelé samozřejmě ale dávají přednost starším generacím vozů Nissan. Konkrétně se zaměřují na předešlou generaci a samozřejmě  také na její speciální edice. Do minulé generace vozů Nissan GT-R, která působila na trhu před 15ti lety, patří i verze V Spec II Nür. Tato verze je velice vzácná, bylo vyrobeno pouze 718 kusů před koncem výroby. Jeden z těchto exemplárních kusů byl nalezen onehdy v Japonsku, a levná záležitost to pro kupce nebyla, jelikož na tachometru je pouze 10 kilometrů!


Abychom tento konkrétní vůz uvedli do kontextu výroby společnosti Nissan,musíme zcestovat do minulého století. V rozmezí let 1999-2002, byla uvedena do výroby pátá generace Nissanu Skyline GT-R, a to s označením R34. Dvě poslední série, které vyjely v únoru roku 2002 nesly název V·Spec II Nür a Skyline GT-R M·Spec Nür. Poslední část názvů „Nür“ vzdává hold německému Nürburgringu, kde probíhal vývoj této poslední série.

Zdroj: bhauction.jp Tento nově objevený Nissan R34 Spec II Nür kombinuje výborné vlastnosti V Spec II s fantastickým motorem RB26. Kromě motoru tento konkrétní kousek nabídne i jiné exkluzivity, například kapotu z uhlíkových vláken, nebo číslice 300 na tachometru. Z nuly na stovce budete s R34 Spec II Nür za 5.2 sekund. Nyní už nám nezbývá než polemizovat, jestlipak by se nevyplatilo radši toto auto používat hned po koupi. Na druhou stranu si ale určitě původní majitel vydělal slušný balík, jelikož auto bylo udrženo po 15 let v dokonalém stavu. Bohužel ale nejsou zatím k dispozici data od prodávající Japonské firmy BH Auction, potvrzující prodejnou částku. Aukce se konala v Tokiu 12.1.2018, takže si tuto raritu už bohužel do své garáže neodvezete.

Zdroj: bhauction.jp Zdroj: bhauction.jp

Autor:
Publikováno: 2. 2. 2018 14:07 Nahlásit obsah